ЗАПОРІЖЖЯ – MINING WORLD UKRAINE 2019 – ДНІПРО – НЕ ВСЕ ВТРАЧЕНО

ЗАПОРІЖЖЯ – MINING WORLD UKRAINE 2019 – ДНІПРО – НЕ ВСЕ ВТРАЧЕНО

Вперше традиційна виставка MiningWorld Ukraine 2019 не в Києві, а в Запоріжжі, в комплексі «Козак Палац» Запорізької торгово-промислової палати.

Для столичної, та і місцевої влади – то далеко, я ж зобов’язаний – Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів – співорганізатор. Кількість німецьких та чеських стендів зросла, а відвідувань – 150% до попереднього року.

Традиційний форум «Надра – драйвер економічного розвитку України», а проблеми застарілі:

  1. Провести децентралізацію видачі спецдозволів на користування надрами місцевого значення від Геослужби (центр) в регіони.
  2. Виключити необхідність отримання гірничого відводу, який дублює спецдозвіл.
  3. Провести справедливий перерозподіл рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення – до місцевих бюджетів направляти не менше 10% (до тепер 75% рентної плати віднесено до державного бюджету, а 25 – до обласного).

Вперше проведений конкурс «Кращий Надрокористувач», вручені нагороди кращим:

Філія «Вільногірського гірничо-металургійного комбінату» видобуває і переробляє рідкісноземельні руди, унікальні родовища мінеральних пісків, більшість продукції йде на експорт. Домагається додатково вилучення корисних компонентів, проводить модернізацію технологічного обладнання та поглиблену екологізацію.

Відзнаки отримали також ТОВ «Керамейя», ТОВ «Вирівський кар’єр».

Високий рівень поводження з надрами компаній-переможців підтвердила і Державна служба геології та надр України.

Відкриттям стало вручення диплому ПрАТ «Запорізьке кар’єроуправління» – кар’єр граніту прямо в межах міста, щебінь високих марок, підприємство «ожило», нове керівництво і професійне, і креативне. Відвантажують щебінь по Дніпру, залізниця – вузьке місце.

Щодо економіки самого Запоріжжя. Тут ситуація гнітюча: де поділись гіганти промислові і де козацька слава?

За 6 місяців 2019 року прийняте в експлуатацію житло Запорізької області склало частку – 0,9% від загального обсягу в Україні. Нове будівництво житла зменшилось на 46,0%, але!!! Увесь обсяг прийнятого в експлуатацію житла складають одноквартирні будинки!!!

Обсяги житлового будівництва за 8 місяців 2019 року склали лише 60% порівняно з тим же періодом 2018 року, у загальному обсязі будівництва Запорізької області складають 3,6%.

Напівтрагічно – чисельність населення «бурхливо» зменшується, але на 1 серпня 2019 року тут проживає 1,7 млн. осіб.

До добудови моста останні 5 років не торкалась «здатність переможців» 2013-2014 років. У Києві хоч повільно, та вовтузяться на мостовому переході через Дніпро.

Влада тут пам’ятники позносила, в центрі фонтани та бульвар улаштували, кафе працюють, люди живуть якось…

Великі міста Запоріжжя – Кривий Ріг, а дорога нікчемна, зате Запоріжжя – Дніпро дорога гарна.

Проїхати мимо м. Дніпра було б не логічно: 2 га унікального парку на набережній Дніпра – за 500,0 млн. грн. – то уже круто, боязно ходити, черевики потрібно із золотими підборами.

Президент Всеукраїнської спілки

виробників будматеріалів

Іван Салій