2020-ТЕРМІНИ АДАПТАЦІЇ ЗБІГАЮТЬ

2020-ТЕРМІНИ АДАПТАЦІЇ ЗБІГАЮТЬ

За результатами засідання Президії Спілки 25.02.2020

Згідно з п. 2. 23 додатку III до угоди про Асоціацію з ЄС, Україна зобов’язалась в 2014-му до 2020 року адаптувати своє законодавство до права ЄС.

Років три-чотири, зазвичай, дебатували, але далі відступати нікуди: Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування прийняв проект Закону «Про надання будівельної продукції на ринку» № 2698 від 28.12.2019 (ініціатори законопроекту виступили Шуляк О.О., Клочко А.А., Юнаков І.С.).

Проект закону об’ємний. Це закон кардинальних змін для промисловості будівельних матеріалів. Цей закон передбачає кропітку і професійну діяльність Уряду, Мінрегіону і Мінекономіки, які і до сьогодні сперечаються за повноваження, а відповідальність за «похід галузі в Європу» взяли на себе нардепи.

Учасники Спілки давно чекають на повнокровну реалізацію Регламенту 305 в українському законодавстві та практику, і готові долучитись до його доопрацювання.

У законопроекті відзначають посилання на органи, яких в Україні немає, наприклад:

  1. Ст. 11 п. 8 «На обґрунтований запит органу Державного ринкового нагляду виробники надають …» Такий орган зруйновано і не поновлено, хоча це одна із основних вимог Регламенту 305 ЄС.
  2. Ст. 10 Контактний пункт будівельної продукції (не зрозуміло яке міністерство, і хто цим опікується на сьогодні в Уряді) … «надає інформацію про законодавство, про орган державного ринкового нагляду…»
  3. Ст. 17, 18 – для цілей цього закону розробляються та приймаються національні стандарти, ідентичні до стандартів ЄС, але якщо відсутні (а стандартів вкрай обмаль), то застосовуються європейські документи.

А ще призначаються органи технічної оцінки, видаються свідоцтва, створюється Національний орган технічної оцінки.

А ще комісія з технічного регулювання.

А ще клас, рівень, пороговий рівень та декларація показників.

Спілка активно вчитується в проект закону. Буде його втілювати, бо то вимоги невідворотні.

Але було б доцільно, щоби Кабмін і Центральний орган виконавчої влади (який визначить Кабмін) розглянули його та оприлюднили дорожню карту імплементації як додаток до проекту закону.

Учасники Спілки висловились за необхідність презентації авторами основних новел законопроекту ще до остаточного прийняття закону та вивчення уточнень, доповнень.

Спілка запрошує усіх небайдужих виробників будматеріалів долучатися до робочої групи з підготовки пропозицій та зауважень до законопроекту «Про надання будівельної продукції на ринку» № 2698 від 28.12.2019.

З текстом законопроекту можна ознайомитися за посиланням http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67817

 

 

Президент

Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів

Іван Салій