Друк

Відповідь Виконавчого комітету Вінницької міської ради на рекомендації від 26.10.2010

on .

Відповідь Виконавчого комітету Вінницької міської ради на Рекомендації Комітету підприємців - виробників будівельних матеріалів та виробів за підсумками круглого столу «Проблеми реалізації інфраструктурних проектів регіонів та населених пунктів у рамках національного проекту «Нова якість життя» в умовах затяжної кризи в банківській та будівельній сферах» (26.11.2010)

Виконком міської ради опрацював пропозиції комітету підприємців-виробників будматеріалів та виробів при Торгово-промисловій палаті України за результатами проведеного чергового засідання в форматі «круглого столу» по проблемних питаннях, пов'язаних з реалізацією інфраструктурних проектів у рамках національного проекту «Нова якість життя», і підтримує викладені в листі рекомендації по підсумках обговорення.

У 2010 році дії міської влади, підприємств, організацій та установ спрямовувались на вихід з фінансової та економічної кризи.

Намітились позитивні тенденції у роботі будівельної галузі. Підприємствами міста виконано будівельних робіт на суму 810,2 мли. грн., що на 13,1% більше у порівнянні з 2009 роком. Вдалось досягти запланованого рівня реалізації промислової продукції, забезпечити безперебійну роботу підприємств житлово-комунального господарства та підвищити якість наданих ними послуг. Міською радою були прийняті визначальні для міста документи -концепція «Вінниця - 2020: сучасне та комфортне європейське місто» та «Статут міста».

З метою запровадження партнерських стосунків між державою та органами місцевого самоврядування на договірних засадах між Кабінетом Міністрів України та Вінницькою обласною радою укладено Угоду щодо регіонального розвитку Вінницької області, спільні заходи якої спрямовані на реалізацію протягом 2011-2015 років проектів по будівництву (реконструкції) інфраструктурних та соціальне важливих об'єктів: будівництво доріг, трамвайних колій, мостів, сміттєпереробного заводу зі створенням комплексу по знешкодженню побутових відходів, закладів освіти та медицини. На даний час опрацьовується питання виділення з державного бюджету коштів в обсягах, передбачених Угодою, на реалізацію зазначених спільних заходів.

За рахунок коштів спеціального фонду міського бюджету - бюджету розвитку щорічно фінансуються роботи з будівництва та реконструкції об'єктів соціально-культурного призначення, житлового будівництва та комунального господарства відповідно до переліку інвестиційних проектів на майбутні роки та враховуючи нагальні проблеми сьогодення.

У 2010 році на вказані виділено 23,2 млн. грн., в поточному році заплановано освоєння 44,6 млн. грн.

У 2010 році за рахунок усіх джерел фінансування введено в експлуатацію біля 102 тис.м2 загальної площі житла (в т.ч. 57 тис,м2 побудовано індивідуальними забудовниками), що відповідає рівню минулого року. Триває забудова житлового району «Поділля» (забудовник - ТОВ «БМУ-3»). Житловий район передбачає 8 житлових кварталів з об'єктами інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури. Станом на сьогоднішній день забудовником збудовано та введено в експлуатацію біля 220,0 тис. кв.м. житла, ведеться будівництво дитячого садка на 290 місць.

З метою забезпечення житлом працівників бюджетної сфери в місті в 2009 році було запроваджено Програму «Муніципальне житло м. Вінниця» («ПМЖ м. Вінниця»), якою визначено порядок набуття останніми права на придбання муніципального житла та джерела фінансування проекту.

У жовтні 2010 року введений в експлуатацію пілотний об'єкт Програми «Муніципальне житло м.Вінниця» - 98-квартирний житловий будинок на вул. Келецькій, 128А. Вартість 1 м2 житла у зазначеному будинку була найнижчою у місті Вінниці - 4200 грн., житлові умови поліпшили 73 родини працівників бюджетної сфери.

Враховуючи позитивний досвід впровадження зазначеної Програми її дію поширено на інші категорії населення міста, а саме: молоді сім'ї та одинокі молоді громадяни до 35 років, ветерани праці, особи, які мають статус інваліда, багатодітні родини. На даний час будується черговий об'єкт Програми «Муніципальне житло м. Вінниця» - 144-квартирний житловий будинок на розі вул. Смирнова -1 пров. Український.

Рішенням обласної ради від 30.06.2010 р. №1071 затверджено «Регіональну цільову програму будівництва (придбання) доступного житла у Вінницькій області на 2010-2017 роки», до якої включено пропозиції міської ради щодо освоєння земельних ділянок під будівництво доступного житла в житлових мікрорайонах по вул. Тарногродського та «Східний», де перспективним планом розвитку міста передбачено здійснення комплексної житлової забудови, а основним замовником на будівництво визначено управління капітального будівництва міської ради.

Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів

03037, м. Київ, а/с 75, e-mail: info@ avbmv.com.ua, spilkavb@ gmail.com, тел. +38044 245-48-39