Друк

УКРАЇНА І БІЛОРУСЬ – ДОБРІ СУСІДИ, А ГАЛУЗЬ БУДМАТЕРІАЛІВ – ВЗАЄМОДОПОВНЮЮЧА (продовження 1)

on .

15.03.2018 5Наступний, не за профілем делегації, об'єкт презентації – ВАТ «Білоруський цементний завод», в м. Костюковичі.

Їхали на завод, а приймало нас Унітарне підприємство «Управляюча компанія холдингу «Білоруська цементна компанія», тобто холдинг, кластер, в якому з десяток споріднених заводів залізобетонних виробів по усій Республіці, та ще й агроцех (колгосп 6000 га... молоко... масло...).

Заводу 20 років, але постійно оновлюється, у 1996 році здали за участі Президента О. Лукашенка одну лінію, у 2012 році – нову, китайську... На монтажі працювало до 1000 фахівців з Китаю – усі повернулися додому.

В Білорусі потужності цементу – надлишкові.

В Україні – на межі і дефіцитність з'явиться, як тільки почнеться інфраструктурне будівництво, а в літній період і зовсім, дефіцит уже сьогодні.

Тут і далі – супровід особисто Генеральним директором і Заступником Міністра – і за головного інженера, і за технолога, і головні в кожному цеху.

Ми упереджено і різкувато поставили суперечливі питання та чутки:

1. Українські виробники наголошують, що Ви демпінгуєте, бо газ у Вас дешевший?

Відповідь: Ми газ взагалі не використовуємо, завод працює на кам'яному вугіллі та брикетах торфу. Газ у нас для промисловості напевне дорожчий, ніж у Вас.

2. Ви в Україні сировину та клінкер закуповуєте?

Відповідь: Клінкер ми самі випалюємо, але не продаємо. А у Вас же половина цементу з імпортного клінкеру.

3. У Вас в цементі перевищення вмісту хрому шестивалентного Cr (VI), а це шкідливо, і ми будемо інформувати про це споживачів в Україні.

Відповідь: Хром є у всіх цементах і бетонах, в українських не менше. В Білорусі, як і в Україні його вміст не регламентується, на відміну від Європи. Технологічно ми запросто введемо в шихту добавки-дехроматори: всього 0,2% і хром буде «зв'язаний» на 60 діб. Буде замовлення – виконаємо, ціна дещо зросте.

4. Ви обмежуєте можливість продажу в Білорусі цементу з України.

Відповідь: Ми з Вами ці питання гостро і неодноразово обговорювали... і врегулювали: ось Вам особисто «Сертификат соответствия с 01 августа 2017 года по 01 августа 2022 года для ПАО «Ивано-Франковский цемент». Інші підприємства з України подавали заявки, та щось далі не цікавляться.

Напевно, на ринку цементу в Україні повинна бути здорова конкуренція та різноманітність пропозицій.

Білоруські виробники активні, і навіть занадто, бо у них така система управління.

Українські виробники цементу поки що не надто турбуються про експортні поставки.

 15.03.2018 1 15.03.2018 2

15.03.2018 3 15.03.2018 4

Президент
Всеукраїнської спілки
виробників будматеріалів
І.М. Салій

Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів

03037, м. Київ, а/с 75, e-mail: info@ avbmv.com.ua, spilkavb@ gmail.com, тел. +38044 245-48-39