Друк

УКРАЇНА І БІЛОРУСЬ – ДОБРІ СУСІДИ, А ГАЛУЗЬ БУДМАТЕРІАЛІВ –ВЗАЄМОДОПОВНЮЮЧА (ПРОДОВЖЕННЯ )

on .

11Мінськ, «Керамін» - білоруська керамічна плитка здавна серед лідерів, конкурент для української плитки знаковий.

Презентацію підприємства розпочинають в двоярусному щоу-румі – яскраво і делікатно: хто б не зайшов – зустрічають красиві і чемні молоді менеджери та дизайнери і супроводжують по стендах та численних окремих кабінетах-зразках повністю оздоблених керамічною плиткою, керамогранітом, сантехнічними виробами власного виробництва. Тут же в комплекті тумбочки, шафки, полички та інше білоруських виробників. І повсюдно дизайнери і менеджери домагаються задовольнити потреби і смак покупця.

1 4

2 3
Заступник Генерального директора з виробництва та маркетингу Євгеній Костюков: «Обладнання та технології на провідних підприємствах України і Білорусі від одного виробника з Європи, у нас 9 ліній, випуск продукції становить 18 млн. кв.м на рік, продукція ідентична, правда у нас ще умивальники та унітазики і цегельний завод...»
«Керамін» має 26 фірмових магазинів, в Білорусі реалізується лише 35% продукції, інше – експорт, 8% якого – в Україну. На далеке зарубіжжя – менше 5% продаж, але «штурмують» і США, і Канаду, і Арабські Емірати.
* * *
Нашою метою було ознайомлення з виробництвом цегли, тому і зосередились на підприємстві «Керамін». Інженерні фахівці заводу були на «Керамейї» і тут уже був поглиблений аналіз біля кожного агрегату та переділа: «У нас так, у вас так, а краще і ми можемо ще краще...»

5 6

10 9
Нам дали зрозуміти, що цегла для «Кераміна» не профільна продукція та за традицією і рекомендацією влади замість демонтажу ведеться поетапне оновлення заводу. Встановили новітню піч, вартістю як половина заводу, «екстремального» випалу, бо в 3–4 рази коротша звичайних бо будується станція метро і не дозволили розширити цех.
Місцеві глини дуже обводнені і працює барабанна сушарка глини – громіздка і не ефективна...

7 8
Я пишався нашими технологічними лініями на СБК (с. Озера), «Керамейя» (Суми) та «Євротон» (смт Розділ, Львівська обл.). Виявилось, що лицьову та клінкерну цеглу з їх обладнанням виготовляти неможливо.
І. Ф. Телющенко і фахівці внесли низку пропозицій по участі у розвитку виробництва цегли. Але то уже справа майбутніх перемовин і зустрічей.

Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів

03037, м. Київ, а/с 75, e-mail: info@ avbmv.com.ua, spilkavb@ gmail.com, тел. +38044 245-48-39