Друк

Чи очікувати кризу в будівництві: ринок цегли обвалився

on .

будівництво 17.05.2018В Україні обвалився ринок цегли. За 4 місяці 2018 року реалізація цегли українськими підприємствами порівняно з аналогічним періодом минулого року впала більше ніж на 50%.

Про це заявила генеральний директор ГК Євротон Ярослава Острожчук під час конференції «Будівельна кераміка – тренди та переваги 2018», що відбулася в рамках міжнародної будівельної виставки WorldBuild Kyiv 2018.

«Традиційно у весняний період в Україні спостерігався певний дефіцит цегли. Але у цьому році вперше за багато років на складах виробників цегли фіксуються залишки продукції. Це відбивається на завантаженості цегельних заводів. На сьогоднішній день в Україні немає жодного заводу з виробництва цегли, який би цілорічно працював на повну потужність», – зазначила Ярослава Острожчук.

Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Іван Салій наголосив: «Падіння реалізації цегли в Україні є тривожним сигналом щодо загальних негативних змін на будівельному ринку нашої країни. Аналогічні сигнали вже почали надходити і від інших виробників будматеріалів, зокрема металоконструкцій тощо. Падіння попиту на будівельні матеріали вказує на скорочення кількості нових будівельних проектів (головним чином житлових) в країні через низький платоспроможний попит з боку населення та відсутність іпотечних та інших програм. Певний час забудовники намагались підігрівати його через власні програми кредитів та розстрочок. Але і цей ресурс, судячи з усього, теж вже вичерпується».

Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів зазначив, що за підсумками І кварталу 2018 року індекс будівельної продукції по відношенню до аналогічного періоду 2017 року впав на 0,3%, виробництво цегли скоротилось у І кварталі 2018 року на 3%. Але якщо вчасно не зробити необхідних кроків на макроекономічному рівні, падіння може стати більш помітним.

На думку учасників конференції, запобігти будівельній кризі в Україні можуть масштабні загальнодержавні та регіональні програми житлового будівництва, а також будівництва інфраструктурних та соціальних об'єктів.

Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів

03037, м. Київ, а/с 75, e-mail: info@ avbmv.com.ua, spilkavb@ gmail.com, тел. +38044 245-48-39