ДОЧЕКАЛИСЯ! НАРЕШТІ УКРАЇНА ПЕРЕГЛЯНЕ РАДЯНСЬКІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ І ПРАВИЛА

ДОЧЕКАЛИСЯ! НАРЕШТІ УКРАЇНА ПЕРЕГЛЯНЕ РАДЯНСЬКІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ І ПРАВИЛА

Нарешті Кабмін звернув увагу на будівельну галузь. 3 квітня Уряд схвалив постанову, яка дозволить дозволить впорядкувати, систематизувати і пришвидшити перегляд застарілих галузевих норм у будівництві — будівельних норм і правил (СНіПів), які стосуються проектування виробничих об’єктів у різних галузях, зокрема, промисловості та транспортній інфраструктурі.

Проект постанови підготували фахівці Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

«В Україні все ще діє близько 60 СНіП та СН — галузевих будівельних норм та правил, що затверджувались ще в Радянському Союзі. І їх вкрай потрібно переглянути та оновити. Сьогодні, згідно з чинним Переліком центральних органів виконавчої влади, це питання відноситься до повноважень міністерств, деяких державних служб і агентств.

Проте у чинному Законі «Про будівельні норми» чітко прописано, що нормування у будівництві мають здійснювати лише міністерства. І через цю колізію оновлення таких важливих вузькоспеціалізованих норм сьогодні гальмується. Саме тому Мінрегіоном було розроблено відповідні зміни до Переліку і визначено конкретну компетенцію кожного з міністерств щодо нормування у будівництві», — говорить заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

СНіП та СН (будівельні норми та правила) – основні загальносоюзні нормативні акти у будівництві, що затверджувались Держбудом СРСР для обов’язкового застосування на території СРСР. Вони мають переважно галузеву специфіку та стосуються технологічного проектування різноманітних об’єктів виробничого призначення, транспорту, гідротехнічних споруд, підземних газосховищ, підземних гірничих виробок. Ці норми можливі до перегляду виключно міністерствами, які формують політику щодо таких об’єктів.

Майже три десятиліття в незалежній країні у чиновників не доходили руки, щоб переглянути застарілі радянські нормативи. Схаменулися лише сьогодні.