Друк

УКРАЇНА І БІЛОРУСЬ – ДОБРІ СУСІДИ, А ГАЛУЗЬ БУДМАТЕРІАЛІВ –ВЗАЄМОДОПОВНЮЮЧА (ПРОДОВЖЕННЯ )

on .

1ф«Берёзастройматериалы»
м. Береза, Брестська обл.

З 1981 року підприємство розвиває виробництво керамічної плитки, 6 ліній,11,0 млн.кв.м на рік.

Особливість – цехова структура в віддалених окремих приміщеннях але і достатня територія для розвитку.

1 2

4 3 
Знову – офіс – візитівка і традиційна для виробництва плитки опорядженість. Звичайно, це менш масштабне підприємство, аніж «Харківський плитковий завод» чи «Атем», але в ентузіазмі і 75% продукції на експорт відправляє. Фріттоварня, малюнок і упаковка – все на рівні сучасних технічних досягнень.

5 6

Вважають, що внутрішня облицювальна плитка відходить і 2/3 потужностей виготовляють плитку для підлоги та глазурований керамограніт, за надвеликими розмірами не гоняться, в основному 20х30 та 30х50.
На сайті підприємства в безкоштовному доступі програма 3D-моделювання приміщень, дозволяє розробити індивідуальний дизайн, сформувати розгортку всіх площин приміщення і 3D-візуалізацію проекту, а звідси – розрахунок кількості плитки і розміри її підрізки.
Каталог продукції та дизайнерських пропозицій вражає художньою довершеністю, чи не гіршою від європейських виробників.
* * *
Від заводу до заводу, від міста до міста по 200–250 км і до літака повертатись до 300 км. В Брест не доїхали, обговорили проблематику в Березі (Брестська обл., Білорусь).
Там завод в санації. В складі приватного холдингу. Замість 3,5 млн.кв.м плитки в 2017 році виготовив 1,5 млн.кв.м та до 40,0 млн. умовн. одиниць цегли. Кар'єр – потужності забезпечить на 100 років. Є перспектива розвитку. Проблема заводу – не встигли вчасно технічно модернізуватись.
І держава жорстко ставить завдання і приватний бізнес тут партнер – зберегти робочі місця будь-де.
Білорусь переоснастила домобудівні комбінати в Гомелі, Мінську і аж в Бресті – за фінансового сприяння держави та мерії Мінська, у нас лише один ДБК-4 без держави, а волею Петра Степановича Шилюка переходить на опалубку на магнітах та по комп'ютерній програмі...
Білорусь має надлишок цементів, газобетону (покриття власних потреб 170%), скловати (покриття потреб 167%, в Україні – мінус 100%), силікатна цегла та силікатні стінові блоки теж надлишок, а ще керамзит та керамзитобетон, виготовляють і цементно-стружкові плити.
І тому, Міністерство архітектури та будівництва Республіки Білорусі готує нову стратегію і програму будівництва та модернізації виробництва будівельних матеріалів.
Словом, зараз в Білорусі оновлюється стратегія та програма розвитку підприємств будівельних матеріалів, влада не лише в Україні, а від Китаю і до Великобританії вивчають тенденції розвитку. Пора і нам паперову активність по «дерегуляції» замінити на програму будівництва заводів.
Сподіваюсь, що Мінекономіки, Мінекології та Мінрегіонбуд теж зменшать зусилля по «заборонимо-дозволимо», а розпочнуть будувати нові, вкрай необхідні потужності підприємств будіндустрії на основі державно-приватного партнерства, кластерів та різноманітних технопарків.
Все відомо. Усі опанували і роблять.
Україна – вперед!

Іван Салій 

Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів

Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів

03037, м. Київ, а/с 75, e-mail: info@ avbmv.com.ua, spilkavb@ gmail.com, тел. +38044 245-48-39