19 травня Верховна Рада України прийняла за основу проект закону «Про надання будівельної продукції на ринку»

19 травня Верховна Рада України прийняла за основу проект закону «Про надання будівельної продукції на ринку» (реєстр. № 2698), яким в українське законодавство імплементується Регламент (ЄС) № 305/2011 Європейського Парламенту і Ради щодо встановлення гармонізованих умов для розміщення на ринку будівельної продукції.

Регламент (ЄС) №305/2011 встановлює гармонізовані умови для розміщення на ринку будівельних виробів держав-членів з метою створення на території Євросоюзу єдиного економічного простору та головне ‒ недопущення на внутрішні ринки його членів продукції та послуг, що можуть містити загрозу життю та здоров’ю людей та наносити шкоду оточуючому середовищу.

«Узгодження українського законодавства у сфері технічного регулювання із європейським відповідно до Угоди про Асоціацію є об’єктивною вимогою часу. Мінрегіон підтримує проект закону, розроблений народними депутатами, оскільки його прийняття дозволить усунути технічні бар’єри, що стримують залучення міжнародних інвестицій в Україну та розблокує вихід вітчизняним виробникам на європейський ринок будівельної продукції. Крім того, законопроектом встановлюються основні вимоги до споруди з точки зору безпеки, охорони здоров’я, довговічності, енергозбереження, охорони довкілля протягом усього її життєвого циклу ‒ від проектування до демонтажу», – зазначив Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.

Також законопроектом передбачено, що виробники повинні складати декларацію показників та маркувати продукцію знаком відповідності технічним регламентам. Задля захисту споживачів від недоброякісної та небезпечної для здоров’я та життя будівельної продукції органом державного ринкового нагляду здійснюватимуться заходи щодо обмеження, заборони, вилучення з обігу та/або відкликання продукції, що не відповідає встановленим вимогам.

За словами Василя Лозинського, після прийняття проекту закону необхідно буде розробити та прийняти низку відповідних підзаконних нормативно-правових актів. «За середньою оцінкою це близько кількох десятків документів. Але інакше ця система не запрацює. Законопроект прийнятий в першому читанні за основу, і Мінрегіон долучиться до процесу його доопрацювання. Ми маємо низку напрацювань та фахових експертиз, які будуть найближчим часом передані авторам проекту закону та профільному Комітету», – наголосив він.

Джерело

 

 

 

ВСІ НОВИНИ СПІЛКИ »

ВСІ НОВИНИ БУДІВНИЦТВА »

ВСІ АНОНСИ ТА ВАЖЛИВІ ПОДІЇ »