Керівництво ГС «ВСЕУКРАЇНСЬКОА СПІЛКА ВИРОБНИКІВ БУДМАТЕРІАЛІВ» вкрай стурбоване черговою спробою зухвалого некомпетентного та непрофесійного втручання державних органів у господарську діяльність учасників Спілки

Шановні члени ГС «ВСЕУКРАЇНСЬКА СПІЛКА ВИРОБНИКІВ БУДМАТЕРІАЛІВ», КБУ та Будівельної палати України.

01 березня 2021 року Міністерством економічного розвитку було оприлюднено Проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення зміни до переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд”.
Суть проекту Постанови полягає у наділенні фахівців Держпраці правом перевіряти якість будматеріалів (вітчизняного виробництва та імпортних).
Даний проект, на думку Спілки виробників будматеріалів, несе наступні ризики та загрози для галузі:
– у Держпраці відсутня матеріально-технічна база та методологія для замірів та випробувань якості будматеріалів;
– невідомий та невизначений майбутній штат інспекторів. Звідки вони будуть залучатися, хто візьме на себе їх координацію та керівництво, та нарешті де вони мають розміщуватися, та скільки потрібно долучити фахівців до праці в цьому напрямку;
– не визначені джерела фінансування цього проекту;
– які освітньо-кваліфікаційні вимоги до майбутніх інспекторів;
– чи будуть ці інспектори перевіряти якість матеріалів лише на підприємствах – виробниках, або також і на будмайданчиках та в торговельних мережах?
– які саме державні та приватні лабораторії будуть здійснювати аналізи проб та зразків будівельної продукції, хто буде нести відповідальність за висновки цих лабораторій? Вже на цій стадії ми повинні виключити корупційну складову цього процесу!
– яким чином ця служба буде боротися проти контрафактних і контрабандних та фальсифікованих матеріалів? Не визначено механизму контролю та відповідальності винних в порушеннях які можуть статися при перевірках якості продукції.
Особливе занепокоєння викликає п.6 пояснювальної записки де зазначено, що проект Постанови не потребує консультації з громадськістю і не потребує розгляду уповноваженими фахівцями – представниками діючих всеукраїнських асоціацій. Хто це вирішив та за цим стоїть?
З огляду на дані обставини закликаємо направити індивідуальні та групові звернення на сторінку Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (https://www.me.gov.ua/Documents/Detail…).

Керівництво ГС «ВСЕУКРАЇНСЬКОА СПІЛКА ВИРОБНИКІВ БУДМАТЕРІАЛІВ» вкрай стурбоване черговою спробою зухвалого некомпетентного та непрофесійного втручання державних органів у господарську діяльність учасників Спілки.

З повагою

Президент Всеукраїнської спілки​
виробників будматеріалів ​​​ К.І. Салій

 

 

 

ВСІ НОВИНИ СПІЛКИ »

ВСІ НОВИНИ БУДІВНИЦТВА »

ВСІ АНОНСИ ТА ВАЖЛИВІ ПОДІЇ »