kharkiv2019  UFEMAT PRIGLASHENIE-vdo-2019

Друк

Кабмін роздасть спецдозволу на видобуток корисних копалин України обережно перед президентськими виборами

on .

imagesКабінет міністрів України затвердив "дорожню карту" підготовки та проведення аукціонів з продажу спецдозволів на користування надрами. Відповідне протокольне рішення уряд ухвалив на засіданні в Києві в четвер.

Документ передбачає, що в серпні Держгеонадра підготує перелік з понад 10 блоків загальною площею до 5 тис.кв.км, спецдозволи на які планується реалізувати на аукціонах в лютому-березні 2019 року.

При цьому ділянки будуть готуватися на умовах "наскрізних ліцензій" з перевіркою координат ділянок і підбором доступною геоінформації.

У вересні-жовтні 2018 року Держгеонадра повинны узгодити ділянки з Мінприроди, а також з облрадами (за участю народних депутатів). В цей же термін відомству необхідно підрахувати вартість геологічної інформації і первинну вартість дозволів, підготувати аукціонну документацію, провести семінари по залученню інвесторів (із запрошенням на них представників ЄБРР, СБ, дипмісій США, Канади, Великобританії).

Крім того, згідно з "дорожнйою картою", в серпні-вересні поточного року Держгеонадра та Мінекології повинні розмістити на сайті у вільному доступі інформацію про пропоновані блоках і про погодження з боку місцевих рад.

Оголошення про початок аукціонів планується надрукувати в "Урядовому кур'єрі" у жовтні-листопаді 2018 року.

Ряд завдань в рамках "дорожньої карти" також покладається на Асоціацію газодобувних компаній України (АГКУ). Так, в серпні-вересні асоціація зобов'язується залучити міжнародного консультанта для маркетингу аукціонів і їх організаційного супроводу. У жовтні-листопаді - розмістити як мінімум в 5 світових виданнях і розсилках повідомлення про початок аукціонів, а також організовувати / брати участь в інвестиційних конференціях з інформацією про аукціони.

Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів

03037, м. Київ, а/с 75, e-mail: info@ avbmv.com.ua, spilkavb@ gmail.com, тел. +38044 245-48-39