Друк

Привітання Президента Спілки Салія І.М. з Днем Будівельника!

on .

Z-DNEM-BUDIVELNIKAСтагнацію галузі здолаймо!
до Дня Будівельника

Січень-червень 2018/2017 – зростання обсягів будівельної продукції становить всього 102,8% (відповідно в 2017/2016 – +129,2%).
Будівництво – то ефективна або неефективна взаємодія влади, бізнесу, громадськості.

Будівництво – то земельні відносини, фінанси, архітектура, дозволи і обмеження, продажі і нарешті найзрозуміліше... коли все залежить від професіоналізму виконробів і робітників – будівельно-монтажні та опоряджувальні роботи.
Неймовірний комплекс проблем навколо одного будівельного майданчика.
Та очевидно, на сьогодні, держава та місцеві органи влади взаємодіють з будівельниками швидше гальмуючи, а не розвиваючи галузь.
А громадські «активісти» проводять здирницькі бунтівні акції, навіть блокують будови, яких і так мало.
Потрібно не зупиняти, а запитувати, чому не будуєте: в Мадриді на 3,0 млн. населення більше 300 станції метро, а в Києві лише 52 станції, і будівництво уже чотири роки зупинене, вперше після Великої Вітчизняної війни.
Чому Україна – то лише 3,0 млрд. євро будівельних робіт на рік, а Польща – 48,0 млрд. євро, а, скажімо, Німеччина – більше 300,0 млрд. євро.
Нам будувати потрібно в 3-5, 10 разів більше.
Із економічної кризи країни виходять через інвестиції та капітальні витрати. Коли в будівництві – стагнація, то «стагнує» і промисловість.
Держкомстат України: в першому півріччі 2018 року індекс промислової продукції становить 102,5%, падіння промисловості фіксується в 11 регіонах із 25 (в будівництві падіння зафіксовано в 15 регіонах. Довідково: у червні порівняно з травнем 2018 року обсяги будівництва – 99,9%, індекс промислової продукції – 100,2%).
Виробництво цегли керамічної впало – -9%, блоків з цементу – -12%, товарний бетон – -5%, цемент – -4%, плитка керамічна – -4%, дефіцитної мінеральної вати виготовлено на 2% менше.
В таких умовах, безумовно, будівельникам слава!
Але слава в минувшині і майбутті.
В 1951-1955 роках в Києві, за п'ятирічку збудовано було лише 710 тисяч кв.м житла, 29 міністерств, 49 будівельних організації вели в Києві будівництво.
Тоді в Києві все централізували, утворили Головкиївміськбуд, Головне управління капітального будівництва та Управління промисловості будівельних матеріалів.
Тоді, в 1955 році, в Києві житловий фонд складав 5,2 млн.кв.м на 1,0 млн. мешканців, тепер сягає 70,0 млн.кв.м на 3,0 млн. мешканців.
Розкрутились за п'ятирічки і в Україні стали будувати 22,0 млн.кв.м житла на рік. Тепер «норма» близько 10,0 млн.кв.м на рік, а щодо «хрущовок», аварійного і застарілого житла навіть Державні програми відсутні.
Практично відсутнє промислове, транспортне, соціальне та інфраструктурне будівництво.
Усі державні монополії «допомагають» будівельникам:

  • Вантажних залізничних вагонів не було і немає, але є перманентне підвищення тарифів на перевезення, «свіжа реформа»: тариф на порожній пробіг вагонів для щебеню, піску, цементу оголосили збільшити на 95%!!!
  • Знайшлись вагони, нічим їх «штовхати»...
  • Електроенергія – зростає чи не щомісяця, підключення до електромережі, платежі безбожні.
  • Природний газ в 2017 році був по 7,2 тис. грн. за 1000 куб.м, тепер 10,6 тис.грн. – і це не остаточна ціна.
  • Найпростіші нерудні матеріали – отримати спецдозвіл, гірничий відвід – то роки, а пісок річковий з Дніпра по ціні як золотоносний.
  • Корупція і побори стали як норма, зростають, а всі борються...

І Ви, замовники і будівельники, інвестори в такому політичному і економічному безладі ще й будуєте. Слава Вам і шана!
Не здаватись!
Діяти і протидіяти!
Влада пишається зданими Вами об'єктами, а ми діймо, об'єднуймось і тиснемо, щоби пишатись ефективною владою.
Будівельники повинні піти у державну та місцеву владу, щоби їх діяльність наповнити високими цілями: поліпшення комфорту та довголіття мешканців усіх територіальних громад.
Зі святом!
Нових та вагомих об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.
А стагнацію – здолаємо!!!

Президент Всеукраїнської спілки
виробників будматеріалів
Віце-президент Будівельної палати України
Віце-президент Конфедерації будівельників України

І. Салій

Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів

03037, м. Київ, а/с 75, e-mail: info@ avbmv.com.ua, spilkavb@ gmail.com, тел. +38044 245-48-39