Друк

За завантаження будівельної галузі

on .

28.10.2016КИЇВ, 18 жовтня 2016 року. Федерація роботодавців України наполягає на передбаченні у Державному бюджеті на 2017 рік видатків на фінансування державних житлових програм. З відповідним зверненням Федерація спільно з профільними бізнес-асоціаціями та будівельними компаніями звернулась сьогодні до Уряду та парламентаріїв.

"Затвердження в Україні державних житлових програм дозволить завантажити будівельну галузь, створити десятки тисяч нових робочих місць та забезпечити українців необхідним житлом. Тому ми пропонуємо парламентаріям, під час розгляду 20 жовтня проекту держбюджету на наступний рік, підтримати фінансування таких програм в Україні", - сказав Голова ФРУ Дмитро Олійник під час круглого столу, присвяченого цьому питанню.

Перш за все, мова йде про виділення 2 млрд грн. з держбюджету на фінансування двох програм – будівництва житла для молоді та надання державної підтримки для будівництва доступного житла. Тільки половина з цієї суми, а саме 1 млрд грн., за словами першого заступника голови правління Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергія Комнатного, дасть можливість залучити до України 3,4 млрд грн. інвестицій. - "Крім того, це дозволить побудувати більш ніж пів мільйона кВ м. нового житла, забезпечивши власним житлом більш ніж 8 тис. сімей, та створити і зберегти 56 тис. робочих місць.

Реалізація зазначених програм в Україні не несе витрат, так як вже протягом року у вигляді податків та зборів до держбюджету повернеться 923 млн грн. Але при цьому, крім позитивного економічного ефекту, буде вирішено ряд важливих соціальних питань", - наголосив під час круглого столу Сергій Комнатний. "На прикладі реалізації програми доступного житла, що реалізувалась у декількох регіонах України, за період з 2010 по 2014 рр., з державного бюджету було виділено 435 млн грн. Це дало можливість залучити до будівельної галузі 1,7 млрд грн. інвестицій і створити 1600 нових робочих місць" – розповів Сергій Комнатний.

Фінансування державних житлових програм, як і розпочате урядом країни будівництво доріг, безумовно здатне залучити в будівельну галузь інвестиції. Створення одного робочого місця в будівельній галузі, це і 5 робочих місць у суміжних галузях економіки. До того ж, історія налічує безліч прикладів, коли одним із беззаперечних кроків у країнах із занепадаючою економікою, ставало відродження будівельної галузі, що у подальшому призводило до "економічного дива" та підвищення рівня життя населення.

Натомість в Україні на сьогоднішній день частка будівельної галузі у ВВП країни складає лише 2,2%, у той час як в інших країнах цей показник становить 8-10, і навіть, 14%. "У 2015 році на одного мешканця в Україні було побудовано лише 0,22 кв м житла, а необхідно 0,5-0,7 кв м. Тому у нас 42% сімей забезпечені житловою площею менше 13,65 кв м, а приблизно 5% домогосподарств взагалі мають на одну особу менше 7,5 кв м житлової площі", - зауважив Голова наглядової Ради Всеукраїнського союзу виробників будівельних матеріалів та виробів Іван Салій.

Він також додав, що обсяги будівництва в Україні у 2015 році склали 1,8 млрд євро. – "У Польщі цей показник становить 36 млрд євро на рік, а обсяги будівництва у Німеччині приблизно дорівнюють обсягам автомобільної галузі і становлять 222 млрд євро на рік", - сказав Іван Салій.

Источник: ФРУ

Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів

03037, м. Київ, а/с 75, e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ,   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.