Друк

Експерт: Європейський ринок залишається малодоступним для українських будматеріалів

on .

В наступному році ціни на українські будматеріали та послуги будівельників безумовно будуть зростати. Про це в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповів експерт будівельного ринку Іван Салій.

Він розповів про причини, які викличуть зростання вартості вітчизняної будівельної продукції: "Для промисловості газ за 15 останніх місяців уже зріс у ціні вдвічі, і далі зберігається тенденція до зростання. Вартість електроенергії, особливо на підключення нових потужностей, мало обґрунтована та зашкалює. Щодо транспорту: пальне досягло максимуму, залізниця домагається підвищення вартості переміщення вантажних порожніх вагонів на 95%".

За його словами, одна з головних проблем будівельного сектору України – це хвиля еміграції. "Мільйони українських будівельників розбудовують Європу, а не нашу країну. Для того, щоб налагодити в Україні успішне виробництво тих чи інших товарів, вітчизняним підприємцям потрібно підвищувати працівникам зарплати і завозити робочих з інших країн", – сказав Салій.

"Наші товари, вироблені за європейськими технологіями і з кращої сировини, не є конкурентоздатними. Окрім керамічної плитки та цегли, як відомо, експортуємо ліс-кругляк та каолінові глини. Європейський ринок малодоступний, східні ринки ми зруйнували і руйнацію поглиблюємо", – розповів він.

Читайте також: Україна гостро потребує комплексного реформування державної житлової політики

Іван Салій також відзначив, що українці охоче купують українські будматеріали, однак причина – не патріотизм, а нижча ціна у порівнянні з іноземними аналогами.

"Чого чекати від масового покупця? Він купує дешеве, а на внутрішньому ринку вітчизняні вироби дешевші. Важливо, щоб при цьому гарантувалася заявлена якість. Але ринковий нагляд за якістю свідомо не розбудовують, попередню систему перевірок теж свідомо зруйнували", – уточнив експерт.

Нагадаємо, раніше Іван Салій заявив, що держава не фінансує і не контролює будівництво соціальної інфраструктури, а лише перевіряє.

Джерело

Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів

03037, м. Київ, а/с 75, e-mail: info@ avbmv.com.ua, spilkavb@ gmail.com, тел. +38044 245-48-39