Друк

Ще не все пропало – промисловість будівельних матеріалів України. м. Сєвєродонецьк. 18.09.2015. Проблеми бізнесу в зоні АТО з Києва не видимі

on .

1-prezidiaСЄВЕРОДОНЕЦЬК, 18 вересня 2015 року.

Проблеми бізнесу в зоні АТО з Києва не видимі. Тут війна і бізнес один на один вирішує всі свої проблеми і проблеми міст, в яких працює. Свавілля з боку контролюючих органів, підвищені тарифи на електроенергію у цьому регіоні порівняно з іншими в Україні, відлучення підприємств від участі у державних програмах на відновлення інфраструктури на фоні того, що бізнесмени самостійно відновлюють зруйновані дитячі садки, мости, школи, лікарні та комунікації.

Болить бізнесу в зоні АТО і проблема перереєстрації підприємств, які знаходяться фактично на територіях не підконтрольних Україні. Важливим питанням залишається також енергетична безпека для цих підприємств. А влада все перевіряє, донараховує, штрафує і не веде жодного діалогу.

Колись промисловий гігант, нині Донбас - регіон підвищеного ризику для інвесторів. Чим їх зацікавити і як повернути, адже зруйнований війною цей регіон непривабливий для інвестора. Але підприємства продовжують працювати. Правда, їх керівники дивуються - чому влада залучає для того ж відновлення Донбасу підприємства з інших областей. Про все це вони розповідали на зустрічі з керівництвом та експертами Федерації роботодавців України.

2-pomazanov

"Ми готові, а якщо і влада готова відновлювати Донбас, то нехай покличе нас за стіл переговорів і оголосить умови нашої спільної роботи. В наших інтересах, чим швидше тут все відновиться, тим швидше відродиться економіка всієї країни", - наголосив представник Сєверодонецького заводу будівельної кераміки Сергій Помазанов.

 

Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Іван Салій зазначив:
«Коли Сергій Помазанов, активний учасник діяльності Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів заявив, що:
1. Практично відсутні продажі цегли в Донецькому регіоні і в зоні АТО.
2. Що раніше, більше 70 % продукції відвантажували в Казахстан, Російську Федедерацію та Білорусь, а тепер у одних криза економічна, з Росією – війна. Експорт наближається до нуля.
3. Місцева влада не замовляє продукцію і не повідомляє про плани відбудови на майбутнє.
4. Залізниця 10 діб вагони подає, а потім 6 діб – у них відсутнє паливо. Контракти виконати неможливо.
5. Завод має власний кар'єр сировини – глини. Але кар'єр фактично в зоні зіткнення, хоча і на нашій території.
Завезти звідти сировину ввесь час ми не можемо, стріляють.
Форс-мажор.
Завод купує глину здалеку. Змушений.
А місцева влада вимагає сплачувати оренду землі і т.д. з кар'єра, яким влада не забезпечила можливість користуватись. А це більше мільйона гривень.
Очевидні речі – не розглядають навіть.

І ось тут я відчув усю безпорадність, та і безперспективність ситуації. Працювати бізнесу в зоні АТО складніше, а ніж по Україні в цілому.
Заболіло серце і душа одночасно – бо сам вплинути не можу.

Адже тут повинна працювати економіка військового часу.
А місцева державна адміністрація планує тендери, але грошей немає, зима на порозі.
Головне досягнення: виграли у США тендер на 25 комп'ютерів і столиків.
Тут енергетичний острів – електроенергія дозовано подається з тієї сторони. Потужні заводи зупинені, а влада: «Ми були в Мінекономіки, в Мінфіні, готуємо тендери, коштів немає».

Під час зустрічі наголошувалось:
1. Потрібна нова економічна політика і перш за все в економічній зоні АТО.
2. Дивувались, чому Федерація роботодавців України, Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів уже вдруге в Сєверодонецьку, а Уряд ні разу не проводив виїзного робочого засідання, на якому був би план:
- за запуск заводу відповідає конкретний Міністр;
- за відновлення мостів – такий то і т.д.
- ідея Уряду щодо змін до Податкового кодексу з точки зору ситуації в АТО – невпопад;
- тут корупція, тиск силовиків і відстороненість від проблем підприємців – неймовірні.
3. І в Харкові, і в Сєверодонецьку звучав заклик:
Корупційні податки не сплачувати. Висвітлювати. Повідомляти «Штабу протидії незаконним діям Державної фіскальної служби» створеному Федерацією роботодавців України, в електронному вигляді на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Йшлось і про зобов'язання влади захищати приватну власність і приватне житло громадян, в тому числі і в Києві від людей в погонах, балаклавах та грабіжників.

Особливо наголошувалось про необхідність збереження впізнаваних у світі і знакових для України підприємств хімічної промисловості, Лисичанського склозаводу «Пролетарій», бо це такі ж кластери впізнавання України, як «Антонов» чи «Південмаш».

Урядовцям, комітетам Верховної Ради та Адміністрації Президента, Раді Національної безпеки потрібно мати постійні офіси і в Сєверодонецьку, і в Маріуполі, і в Лисичанську.

"Люди тут розповідають про конкретні проблеми - міст підірваний, вони заводи його відремонтували за власний кошт. Тим часом влада, якої тут і не було навіть, відповідає - Чому ви заявку не подали, давайте готуйте документи. Так тоді виникає питання - Що це за влада така?" – обурений заступник голови Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник.

Залучити інвестиції в регіон можна - переконують в Федерації роботодавців України і пропонують свій пакет розроблених законопроектів. Новації стосуються всієї України, для Донбасу ж - особливі положення. Наприклад - встановити обсяг інвестицій не менше ніж півмільйона євро, а для депресивних регіонів і зони АТО - удвічі менше цієї суми. А ще стимули для роботи інвестора.

"Це 50 відсотків амортизації в перший рік експлуатації. Наступне, - це застосування податкових векселів з ПДВ строком на 3 роки при ввезенні нового обладнання або комплектуючих, звільнення від сплати мита на ввезення обладнання", - розповів під час зустрічі з луганським бізнесом Дмитро Олійник.

Одна із головних проблем, про яку розповідали на цій зустрічі місцеві підприємці та керівники заводів - це оплата за ресурси, які або зруйновані в результаті бойових дій або ж законсервовані.

"Ми внесли пропозицію про зниження земельних ставок податків або взагалі звільнення від плати за землю в цих регіонах. Цей термін може досягти 10 років і все це необхідно вирішувати на рівні місцевої влади", - сказав член Ради ФРУ, один із розробників стимулюючих інвестиції в Україні законопроектів Леонід Рубаненко.

ФРУ пропонує використовувати вже перевірений досвід Китаю, Польщі, Туреччини. За підрахунками фахівців Федерації роботодавців України - за 3 роки після введення таких нововведень інвестиції тільки в переробну промисловість країни складуть 9 млрд. дол. А це, зокрема, і відродження інфраструктури Донбасу, і нові робочі місця.

Федерація роботодавців України уважно вислухала всі озвучені бізнесом Луганської області проблеми. Всі вони найближчим часом будуть відображені у відповідних зверненнях ФРУ до центральних органів виконавчої влади.

Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів

03037, м. Київ, а/с 75, e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ,   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.